Korona królów (261)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:Kiejstut zdobywa Wilno. Żąda od bratanka, by zrzekł się tytułu wielkiego księcia. Jagiełło wyjeżdża z bliskimi do Krewy, ale obiecuje zemstę. Jasiek przekazuje Spytkowi sztylet Władysława Łokietka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

Kiejstut zdobywa Wilno i żąda od bratanka, by zrzekł się tytułu wielkiego księcia i opuścił miasto wraz z rodziną. Jagiełło wyjeżdża z bliskimi do Krewy, ale obiecuje zemstę. Podczas pobytu z synem w Melsztynie Jasiek nagle traci przytomność. Gdy na chwilę odzyskuje świadomość, przekazuje Spytkowi sztylet króla Władysława Łokietka. Po śmierci Elżbiety Ludwik nie ma zamiaru osobiście rządzić w Polsce. Przekazuje władzę w ręce kilku możnych.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także