Korona królów (258)

Korona królów (258)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:Niemierzę i Skirgiełłę napadają wysłannicy Kiejstuta. Zawisza Kurozwęcki zostaje biskupem krakowskim. Jego ojciec jest niezwykle dumny. Przed pierwszym kazaniem duchowny przesadza z trunkami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 29 października
za 9 dni
15:55 TVP Polonia
środa, 30 października
za 10 dni
0:30 TVP Polonia

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

Podczas powrotu na Litwę Niemierzę i Skirgiełłę napadają Krzyżacy. Okazuje się, że to wysłannicy Kiejstuta. Ranny Niemierza ratuje skatowanego towarzysza. Zawisza Kurozwęcki zostaje biskupem krakowskim. Jego ojciec Dobiesław jest niezwykle dumny. Przed ingresem i pierwszym kazaniem duchowny przesadza z trunkami i nie jest w stanie wyjść do wiernych. Jadwiga dostaje od babci prezent - pięknie rzeźbioną szkatułkę. Do Budy przyjeżdża Wilhelm z rodzicami. Dzieci podsłuchują, że Elżbieta Bośniaczka chce unieważnić ich ślub. Przestraszone chowają się do wielkiego kufra.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także