Korona królów (257)

Korona królów (257)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:Panowie z Małopolski i Wielkopolski debatują w Koszycach nad tym, kto ma przejąć polską koronę. Na miejscu zjawia się Ludwik, który oczekuje złożenia przysięgi, że królem zostanie jego córka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 28 października
za 13 dni
15:55 TVP Polonia
wtorek, 29 października
za 14 dni
0:30 TVP Polonia

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

Panowie z Małopolski i Wielkopolski debatują w Koszycach nad tym, kto ma przejąć polską koronę. Melsztyńscy i ich zwolennicy forsują kandydaturę Marii Andegaweńskiej, zaś Wielkopolanie widzą na tronie księcia mazowieckiego Siemowita. Na miejscu zjawia się Ludwik, który oczekuje złożenia przysięgi, że królem zostanie jego córka. Kiejstut podpisuje pokój z Krzyżakami. Jagiełło postanawia zawrzeć tajny pakt z wielkim mistrzem Zollnerem i komturem Konradem Wallenrodem. Elżbieta postanawia wyjechać do swojej wnuczki Jadwigi. Mała potrzebuje spokoju, miłości i opieki, których nie zawsze może jej dać matka, Elżbieta Bośniaczka.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także