Korona królów (256)

Korona królów (256)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:Władysław Opolczyk mówi Przedborowi z Brzezia i Sędziwojowi z Szubina, że węgierski król ich oszukał. Mężczyźni udają się na zjazd w Koszycach. W Wilnie trwają przygotowania do ślubu Marii z Wojdyłą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 24 października
za 4 dni
15:55 TVP Polonia
piątek, 25 października
za 5 dni
0:30 TVP Polonia

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

Ludwik pragnie uzyskać od panów polskich przysięgę, że Maria będzie przyszłą polską królową. Władysław Opolczyk nie może się pogodzić z tym, w jaki sposób go potraktowano. W ramach zemsty mówi Przedborowi z Brzezia i Sędziwojowi z Szubina, że węgierski król ich oszukał i nie zrobią już kariery na Rusi. Mężczyźni udają się na zjazd w Koszycach, by usłyszeć od Andegawena wyjaśnienia. W Wilnie trwają przygotowania do ślubu Marii z Wojdyłą. Jogaiła błaga matkę, aby pobłogosławiła córkę. Między braćmi Pełką i Niemierzą dochodzi do kłótni. Jasiek Melsztyński wysyła do Koszyc swego syna Spytka. Jan z Kleparza dostaje od Elżbiety prezent, o jakim nawet nie marzył.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także