Korona królów (245)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Mijają cztery lata od śmierci Kazimierza. Kaźko usiłuje pozbawić Ludwika korony. Również Elżbieta knuje przeciwko niemu. Tymczasem mały Jagiełło uważnie przysłuchuje się rozmowom Olgierda i Kiejstuta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Mijają cztery lata od śmierci Kazimierza. Kaźko usiłuje pozbawić Ludwika korony. Również Elżbieta knuje przeciwko niemu. Zastanawia się, co zrobić, by nowo narodzona córka władcy, Jadwiga, została królową. Tymczasem mały Jagiełło coraz uważniej przysłuchuje się rozmowom Olgierda i Kiejstuta. Zaczyna interesować się polityką i stwierdza, ze bardzo mu się ona podoba.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także