Korona królów (244)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Cudka przychodzi w odwiedziny do Kazimierza. Nie może poradzić sobie z wychowaniem synów. Królowa jest zazdrosna o dawną miłość męża. Kiedy poznaje Cudkę osobiście, zmienia co do niej zdanie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Cudka przychodzi w odwiedziny do Kazimierza. Nie może poradzić sobie z wychowaniem synów. Królowa jest zazdrosna o dawną miłość męża. Kiedy poznaje Cudkę osobiście, zmienia co do niej zdanie. Jadwiga rodzi trzecie dziecko Kazimierza. Wkrótce dochodzi do nieszczęścia. Podczas przejażdżki władca spada z konia i umiera. Po jego śmierci Elżbieta zabiera bratowej dzieci.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także