Korona królów (239)

Korona królów (239)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Kazimierz wraca z wojny na Rusi jako triumfator. Wychodzi na jaw, że za napadem na warsztat Gabiji i Mikołaja stoi Regina, która zapłaciła zbójom. Król dowiaduje się, że Krystyna była szpiegiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Kazimierz wraca z wojny na Rusi jako triumfator. Dochodzą do niego wieści o śmierci Kenny, żony Kaźka i córki Olgierda. Wychodzi na jaw, że za napadem na warsztat Gabiji i Mikołaja stoi Regina, która zapłaciła zbójom. Kobieta trafia do lochu. Gdy zostaje skonfrontowana z oszukanymi przez siebie ludźmi, prosi ich o wybaczenie. Kazimierz dowiaduje się, że Krystyna była czeskim szpiegiem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także