Korona królów (226)

Korona królów (226)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Kiedy Borkowic dociera do Krakowa, jest zaskoczony, że na Wawelu wiedzą o wydarzeniach w Wielkopolsce. Kazimierz obiecuje, że odstąpi od kary, jeśli Maciej przysięgnie mu wierność.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 15 czerwca
za 12 dni
4:40 TVP Seriale (z napisami)

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Kiedy Borkowic dociera do Krakowa, jest zaskoczony, że na Wawelu wiedzą o wydarzeniach w Wielkopolsce. Kazimierz obiecuje, że odstąpi od kary, jeśli Maciej przysięgnie mu wierność. Niebawem pomiędzy Borkowicem a Guncelem dochodzi do przepychanek. Mikołaj, który stara się ich rozdzielić, zostaje raniony nożem. Anna rodzi córkę. Na wieść o tym Karol nie kryje rozczarowania.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także