Korona królów (213)

Korona królów (213)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Adelajda wyrusza do Żarnowca. W tym czasie Kazimierz dociera do Pragi. Zleca Jurze odnalezienie Krystyny. Suchywilk przypuszcza, że kobieta, której tak usilnie szuka władca, może być szpiegiem Karola.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Adelajda wyrusza do Żarnowca. W przymusowej podróży towarzyszą królowej Oda i Ligęza. W tym czasie Kazimierz dociera do Pragi. Polski władca podejrzewa, że Karol ma jakiś inny cel niż problemy z Mazowszem i Śląskiem. Prosi Suchywilka o zbadanie tej sprawy. Jura otrzymuje od króla inne zadanie - ma odnaleźć Krystynę. Suchywilk przypuszcza, że kobieta, której tak usilnie szuka Kazimierz, może być szpiegiem Karola.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także