Korona królów (208)

Korona królów (208)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Anna jest przerażona wizją ślubu z Karolem. Guncel opowiada Bolkowi o zdarzeniu z Poznania. Adelajda postanawia wypytać Kazimierza o jego romans z Cudką. Król przyznaje, że jest ojcem synów dwórki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Anna jest przerażona wizją ślubu z blisko 40-letnim Karolem. Guncel opowiada Bolkowi o zdarzeniu z Poznania. Adelajda postanawia wypytać Kazimierza o jego romans z Cudką. Król w rozmowie z żoną nie zaprzecza, że jest ojcem synów dwórki. Tymczasem z fosy zostają wyłowione zwłoki Błażeja. Tożsamość topielca po sygnecie rozpoznaje Mentor. W karczmie zjawiają się zbóje z Litwy. Szukają Egle.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także