Korona królów (205)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Kunegunda prosi Wojciecha o chrzest dla Niemierzy i Pełki. Robi to na prośbę Cudki. Bodzęta jest rozżalony, że to nie on ma udzielić sakramentu. Małgorzata zgłębia temat ojcostwa synów Cudki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Kunegunda prosi Wojciecha o chrzest dla Niemierzy i Pełki. Robi to na prośbę Cudki, matki dzieci. Bodzęta jest rozżalony, że to nie on ma udzielić sakramentu. Małgorzata nadal zgłębia temat ojcostwa synów Cudki. Wypytuje o to Egle, lecz ta ucina rozmowę. Kazimierz posyła Suchywilka z misją do Poznania. Rycerz ma negocjować z konfederatami. Mentor i Jan Jura nie ufają Bogdanowi. Podejrzewają go o knucie na królewskim dworze.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także