Korona królów (183)

Korona królów (183)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Pełka i Niemierza udają się w pokojowych zamiarach do Olgierda. Rycerze trafiają do niewoli Kiejstuta. Ich poćwiartowane ciała mają zostać wysłane polskiemu władcy jako odpowiedź na jego zuchwalstwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Pełka i Niemierza zostają posłani w pokojowych zamiarach do Olgierda. Kazimierz z niecierpliwością oczekuje ich posłannictwa. Liczy, że uda mu się powstrzymać niepotrzebny rozlew krwi. Rycerze trafiają jednak do niewoli Kiejstuta. Okrutnik poćwiartowane ciała Pełki i Niemierzy każe wysłać polskiemu władcy jako litewską odpowiedź na zuchwałe czyny Kazimierza.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także