Korona królów (178)

Korona królów (178)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Elżbieta chce wiedzieć o wszystkich występkach brata. Na Wawel posyła swojego informatora, Marcina z Rajska. Przed obliczem Kazimierza staje poseł krzyżacki z częścią zaległych pieniędzy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Elżbieta chce wiedzieć o wszystkich występkach brata. Na Wawel posyła swego informatora, Marcina z Rajska. Kazimierz nie kryje swego zdziwienia w związku z przybyciem posłańca królowej węgierskiej. Tymczasem na zamku krążą plotki o tajemniczym szpiegu. Przed obliczem Kazimierza staje poseł krzyżacki z częścią zaległych pieniędzy. Jakub z Biskupic żali się władcy na ataki Litwinów na ich kupców. Tym samym chce zatuszować sprawę zadłużenia Krzyżaków.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także