Korona królów (176)

Korona królów (176)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Mikołaj i Gabija czekają na Baryczkę w kościele. Panna młoda podejrzewa, że coś musiało się złego wydarzyć. Wojciech mówi im o zaginięciu wikarego. W zaistniałej sytuacji to on udziela parze ślubu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Mikołaj i Gabija czekają na Baryczkę w kościele. Panna młoda podejrzewa, że coś musiało się złego wydarzyć. Wtem do świątyni wpada Wojciech z informacją o zaginięciu wikarego. W zaistniałej sytuacji to on udziela parze ślubu. Po ceremonii młodzi zaczynają ucztować w karczmie. Radosną atmosferę przerywa Dobiesław, poseł kolejnej tragicznej informacji. Karl miał wypadek i ledwo uszedł z życiem. Okazuje się, że medyk amator na zawsze może utracić wzrok. Adelajda próbuje uwieść Jana Jurę. Mężczyzna pozostaje obojętny na wdzięki królowej. Obowiązuje go kodeks honorowy. Na Wawelu nie ustają plotki o śmierci wikariusza Baryczki. Kazimierz zwierza się Eliaszowi ze swego czynu. Król oskarża Jana Jurę i Jaśka o złe doradztwo. Drugi z poddanych stwierdza, że Baryczką manipulował biskup Bodzęta. Zginął więc nie ten duchowny co trzeba.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także