Korona królów (174)

Korona królów (174)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Gabija i Mikołaj potwierdzają Reginie doniesienia o planach ślubnych. W kuchni kobieta informuje Femkę o odejściu ochmistrzyni. Dziewczyna boi się, że nowa przełożona wyrzuci ją ze służby.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Gabija i Mikołaj potwierdzają Reginie doniesienia o ich planach ślubnych. W kuchni zazdrosna kobieta informuje Femkę o rychłym odejściu ochmistrzyni ze służby. Dziewczyna jest przerażona tym, co słyszy. Nowa przełożona może bowiem wymienić wszystkie służki. Na Wawelu krążą plotki o licznych romansach króla w Czchowie. Tymczasem król posyła Jana Jurę po Małgorzatę. Chce oznajmić kochance koniec ich związku. Bodzęta kontynuuje swoją intrygę. Zapewnia Baryczkę, że zapewni mu wejście na naradę zwołaną przez króla. Biskup jest niepocieszony, gdy na zebraniu nie widzi swego sprzymierzeńca. Kazimierz z Jaśkiem i Ligęzą analizują list od Paszka. Król doszukuje się podstępu. Gabija i Mikołaj wyznaczają termin ślubu.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także