x

Korona królów (171)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Wójt i Gabija rozmawiają o przyszłości związku. Mężczyzna naciska na szybki ślub. Do karczmy wpada Audre z wieścią o zbliżającej się ordzie tatarskiej. Na Wawel docierają posłowie ze wschodu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Wójt i Gabija rozmawiają o przyszłości swojego związku. Mężczyzna naciska na szybki ślub. Wtem do karczmy wpada roztrzęsiona Audre z wieścią o zbliżającej się ordzie tatarskiej. Na Wawel docierają posłowie ze wschodu. Kazimierz prosi Tatarów, by pozostali bezstronni w razie ewentualnego konfliktu polsko-litewskiego. W zamian obiecuje pieniądze i udostępnienie bezpiecznych szlaków handlowych dla kupców zmierzających na Krym. Pełka zdradza władcy, że Małgorzata się zmieniła. Nie ma w niej radości jak kiedyś. Chcąc zrobić ukochanej niespodziankę, udaje się do rękawicznika po rękawiczki dla partnerki. Adelajda nieopatrznie zdradza Bodzęcie liczne romanse jej męża.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także