Korona królów (168)

Korona królów (168)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Kazimierz przekonuje Olgierda do przyjęcia chrztu. Janem Jurą targają wyrzuty sumienia. Musi dbać o interesy królestwa. W Budzie Elżbieta zarzuca Ludwikowi opieszałość względem Joanny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Olgierd i Kazimierz rozprawiają o niestabilnej sytuacji międzynarodowej. Wspólnie dochodzą do wniosku, że muszą trzymać się razem. Kazimierz obiecuje przyjacielowi, że kiedy upora się z pokojem z Czechami, wesprze Litwę w wojnie z Krzyżakami. Przekonuje Olgierda do przyjęcia chrztu. Janem Jurą targają wyrzuty sumienia. Nie chce zdradzić siostrzeńca, lecz musi dbać o interesy królestwa. Postanawia nakłonić Kazimierza do zmiany decyzji w sprawie pozostawienia Bolka bez jego wsparcia. Audre pyta Gabiję o plotki na temat wójta, które rozsiewa Regina. Zapewnia ochmistrzynię, że Mikołaj jest jej całkowicie oddany. Gabija nie jest o tym przekonania. Wątpliwości pojawiają się dodatkowo, gdy widzi wójta w towarzystwie innej kobiety. Decyduje się śledzić ukochanego. W Budzie Elżbieta zarzuca Ludwikowi opieszałość względem rozprawienia się z Joanną. Dla jego matki nie jest wystarczające, że w lochu siedzą krewni jej synowej. Elżbieta w końcu wyraża zgodę na spotkanie z Anną. Wtem okazuje się, że mały Karol ma gorączkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także