Korona królów (167)

Korona królów (167)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Bolko dyktuje Peterowi treść listu do Wittelsbachów. Agnieszka boi się o Annę. Prosi męża, by wspólnie ją odwiedzili. Tymczasem w Budzie Elżbieta wita Ludwika. Cieszy się z powrotu syna.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Bolko dyktuje Peterowi treść listu do Wittelsbachów. Gdy do komnaty wkracza Agnieszka, każe poddanemu samodzielnie dokończyć pisanie wiadomości. Agnieszka boi się o Annę. Prosi męża, by wspólnie odwiedzili ją w Budzie. Tymczasem w Budzie Elżbieta wita Ludwika. Cieszy się z powrotu syna. Raduje ją także wieść, że zobaczy potomka zmarłego Andrzeja. Kołysząc wnuka, Elżbieta oczekuje na spotkanie z Anną. Kazimierz mianuje Jana Jurę odpowiedzialnym za rokowania z Czechami. Dla dobra królestwa Jan Jura musi poświęcić relacje z Bolkiem.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także