Korona królów (166)

Korona królów (166)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Na Wawel przybywa nowy biskup krakowski z Avinionu. Kazimierz jest rad z dokonanego wyboru, bo Szyrzyk w przeciwieństwie do Grota nie będzie konfliktowy. Okazuje się jednak, że Szyrzyk zmarł na dżumę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Na Wawel przybywa nowy biskup krakowski z Avinionu. Kazimierz jest rad z dokonanego wyboru, bo Szyrzyk w przeciwieństwie do Grota nie będzie konfliktowy. Okazuje się jednak, że Szyrzyk zmarł na dżumę, a papież mianował na to stanowisko biskupa Bodzętę. Regina poleca Audre śledzenie wójta. Ta wieść dociera także do Gabiji. Wojciech czyta Adelajdzie i Kunegundzie fragmenty z Starego Testamentu. Jeden z nich wzrusza królewnę, która wciąż cierpi z powodu męża. Adelajda nie może znieść plotek o romansie Kazimierza. Wojciech rozmawia z władcą o zasłyszanych informacjach. Skruszony Kazimierz postanawia prosić żonę o wybaczenie. Gdy Adelajda wspomina o Małgorzacie, król w pośpiechu opuszcza komnatę. Peter i Rudiger wracają z wojny. Opowiadają Bolkowi jak wdarli się na czeski zamek i o udziale Nikela w całym przedsięwzięciu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także