Korona królów (153)

Korona królów (153)

4.2/10
telenowela historyczna Polska 2018   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Helena szykuje się do ślubu. Gdy Weronika wylewa wino na suknię, przyszła panna młoda bierze to zły znak. Bolko szuka Nikela. Ma żal do Rudigera, że ten nie uprzedził go o działaniach zdrajcy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Helena szykuje się do ślubu z Guncelem. Gdy zazdrosna o nią Weronika wylewa wino na suknię ślubną, przyszła panna młoda bierze to zły znak. Mimo to, młodzi stają na ślubnym kobiercu. Bolko bezskutecznie szuka Nikela. Ma żal do Rudigera, że ten nie uprzedził go o działaniach zdrajcy. W tym trudnym dla księcia czasie odwiedza go stryj Jaworski. Krewny jest pełen podziwu dla samodzielności Bolka, jednocześnie tłumaczy się, dlaczego nie przybył mu z pomocą podczas obrony Świdnicy. Jasiek zawiadamia króla, że wielkie wojsko czeskie ruszyło w stronę Śląska. Na Wawelu wzmaga się niepokój. Dwór węgierski na czele z Ludwikiem oznajmia gotowość do wsparcia działań Kazimierza. Wittelsbachowie, mimo układu, wciąż milczą.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także