Korona królów (129)

Korona królów (129)

telenowela historyczna Polska 2018   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Kazimierz przygotowuje się do spotkania z księciem Bogusławem. Jest to oficjalna wizyta, na której zapadną decyzje dotyczące ślubu jego córki. Po owocnych rozmowach udają się na polowanie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Jagna uzupełnia kronikę o przygotowania Elżbietki do ślubu z Bogusławem. Kundzi jest przykro z powodu zbliżającego się odejścia siostry. Elżbietką także targają wątpliwości. Za radą Adelajdy udaje się po pomoc do Eliasza. Kazimierz przygotowuje się do spotkania z księciem Bogusławem. Jest to oficjalna wizyta, na której zapadną wszystkie decyzje dotyczące ślubu jego córki. Po owocnych rozmowach czas na polowanie. W trakcie łowów Bogusław dopuszcza się oszustwa, wbijając swoją dzidę w powalonego przez Jaśka dzika. Mela przygotowuje lekarstwo z ropuch. Działania kobiety odkrywa kat.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także