Korona królów (103)

Korona królów (103)

telenowela historyczna Polska 2018   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Posłowie wracają z Pomorza. Kazimierz postanawia uczcić ich zwieńczoną sukcesem interwencję. Przybysław za zgodą króla, przywozi na Wawel Helenę. Elżbietka i Kundzia nie są zadowolone z tej decyzji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Posłowie wracają z Pomorza. Kazimierz postanawia uczcić ich zwieńczoną sukcesem interwencję. Przybysław za zgodą króla, przywozi na Wawel Helenę. Elżbietka i Kundzia nie są zadowolone z tej decyzji. Bella udaje się z wizytą do Adelajdy. Jej urodę dostrzega Kazimierz. Złotniczka z dumą prezentuje królowej swoje wyroby. Śmił wypełniając wolę króla, rozpytuje w karczmie o Arnosta. Dowiaduje się, że czeski rycerz niedawno odwiedził to miejsce.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także