Korona królów (100)

Korona królów (100)

4.2/10
telenowela historyczna Polska 2018   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Chłop z Czech, który pomógł Jolencie, chce, by dziewczyna dla niego pracowała. Ona jednak odmawia. Cudka jest zrozpaczona. Chce wrócić do Gołczy, do swoich pozostałych córek, Elżuni i Pachny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Olgierd szykuje się do powrotu do domu. Przed wyjazdem mówi Kazimierzowi, że chciałby przypieczętować sojuszu zamążpójściem Kundzi. Chłop z Czech, który pomógł Jolencie, chce, aby dziewczyna dla niego pracowała. Ona jednak odmawia. Wkrótce Jolentę odwiedza uboga kobieta imieniem Katka. Dziewczyna daje jej jedną ze swoich spinek. Licząc na pomoc, oddaje jej też buty. Tymczasem Cudka jest zrozpaczona. Chce wrócić do Gołczy, do swoich pozostałych córek, Elżuni i Pachny. Karl nie ustaje w zdobywaniu wiedzy. Uczy także kata anatomii. Zainspirowany opowieściami Kekelona Guncel wyrzuca zawartość skrzyni Agnieszki i zabiera ją. Wraz ze swoimi ludźmi wyrusza z zamiarem porwania księcia Żagańskiego. Agnieszka rozmawia z Henrykiem na temat małej Anny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także