Kopalnie króla Salomona (2-ost.)

Kopalnie króla Salomona (2-ost.)

(King Solomon's Mines)

FILM PRZYGODOWY Niemcy/USA 2004   od 12 lat
Występują:Patrick Swayze, Alison Doody, Gavin Hood, Robert Whitehead
Reżyseria:Steve Boyum
W skrócie:Allan i Elizabeth do Afryki, by odnaleźć profesora Maitlanda przetrzymywanego przez króla Twala. Ich tropem podążają Rosjanie, którzy porywają Elizabeth i żądają od niej zwrotu cennej mapy.
Kolejna wersja przygód Allana Quatermaina penetrującego tajemnicze dżungle Afryki. Tym razem w wersji telewizyjnej i z Patrickiem Swayze w roli głównej. Co najmniej przydługie i bez werwy ekranizacji poprzednich.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 15 września
wczoraj
19:35 Filmbox Action
poniedziałek, 23 września
za 7 dni
9:35 Filmbox Action
wtorek, 24 września
za 8 dni
8:25 FilmBox Family
czwartek, 26 września
za 10 dni
11:45 Filmbox Action
piątek, 27 września
za 11 dni
18:05 FilmBox Family

Opis

Afryka. Początek dwudziestego wieku. Sławny myśliwy, Allan Quatermain (Patrick Swayze) postanawia definitywnie zerwać z uprawianym przez siebie zawodem. Jest już zmęczony życiem awanturnika. Wkrótce poznaje piękną Elizabeth Matiland (Alison Doody), która składa mu niecodzienną propozycję. Prosi go o pomoc w poszukiwaniu zaginionego ojca, który nie wrócił z wyprawy mającej na celu znalezienie legendarnych kopalni króla Salomona. Allan dobrze wie, że to miejsce jest od wieków owiane złą sławą. Nikt z żywych jeszcze do niego nie dotarł. Pomimo tego, decyduje się podjąć wyzwanie. W wyprawie towarzyszy mu sir Henry (Ian Roberts). Ich przewodnikiem jest pochodzący z królewskiego rodu, czarnoskóry Umbopa (Sidede Onyulo). Ma on swój własny plan dotyczący znajdującego się w kopalniach legendarnego skarbu. Niestety, o planach Quatermaina dowiaduje się jego odwieczny rywal, Bruce McNabb (Gavin Hood), który wyrusza jego śladem. Pragnie on zagarnąć skarb dla siebie i nie waha się zabić każdego, kto będzie chciał mu w tym przeszkodzić. Podróżnicy muszą przemierzyć saharyjską Dolinę Piasku, tajemnicze wsie Sitandry i stoczyć walkę z lokalnymi czcicielami krwiożerczych bóstw. Jednak najwięcej niebezpieczeństw czeka na nich na końcu eskapady.

Allan Quatermain (Patrick Swayze) i Elizabeth Maitland (Alison Doody) ruszają w głąb Afryki, by odnaleźć profesora Samuela Maitlanda (John Standing), przetrzymywanego przez bezwzględnego króla Twala (Hakeem Kae-Kazim). Tymczasem ich tropem podążają Rosjanie, których przewodnikiem jest dawny kompan Allana, a teraz jego śmiertelny wróg, Bruce McNabb (Gavin Hood). Carski oficer i jego ludzie porywają Elizabeth i żądają od niej zwrotu mapy. McNabb domyśla się jednak, że mapę ma Quatermain. Przewodnik Rosjan knuje podstępną intrygę...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także