Kopalnie króla Salomona (1/2)

Kopalnie króla Salomona (1/2)

(King Solomon's Mines)

FILM PRZYGODOWY Niemcy/USA 2004   od 12 lat
Występują:Patrick Swayze, Alison Doody, Gavin Hood, Robert Whitehead
Reżyseria:Steve Boyum
W skrócie:Poszukiwacz przygód i córka porwanego naukowca ruszają mu na pomoc.
Kolejna wersja przygód Allana Quatermaina penetrującego tajemnicze dżungle Afryki. Tym razem w wersji telewizyjnej i z Patrickiem Swayze w roli głównej. Co najmniej przydługie i bez werwy ekranizacji poprzednich.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 11 lipca
dziś
7:00 Filmbox Action
czwartek, 16 lipca
za 5 dni
13:05 Filmbox Action
wtorek, 21 lipca
za 10 dni
8:55 Filmbox Action
czwartek, 23 lipca
za 12 dni
9:25 Stopklatka
czwartek, 23 lipca
za 12 dni
16:30 Filmbox Action

Opis

Afryka. Początek dwudziestego wieku. Sławny myśliwy, Allan Quatermain (Patrick Swayze) postanawia definitywnie zerwać z uprawianym przez siebie zawodem. Jest już zmęczony życiem awanturnika. Wkrótce poznaje piękną Elizabeth Matiland (Alison Doody), która składa mu niecodzienną propozycję. Prosi go o pomoc w poszukiwaniu zaginionego ojca, który nie wrócił z wyprawy mającej na celu znalezienie legendarnych kopalni króla Salomona. Allan dobrze wie, że to miejsce jest od wieków owiane złą sławą. Nikt z żywych jeszcze do niego nie dotarł. Pomimo tego, decyduje się podjąć wyzwanie. W wyprawie towarzyszy mu sir Henry (Ian Roberts). Ich przewodnikiem jest pochodzący z królewskiego rodu, czarnoskóry Umbopa (Sidede Onyulo). Ma on swój własny plan dotyczący znajdującego się w kopalniach legendarnego skarbu. Niestety, o planach Quatermaina dowiaduje się jego odwieczny rywal, Bruce McNabb (Gavin Hood), który wyrusza jego śladem. Pragnie on zagarnąć skarb dla siebie i nie waha się zabić każdego, kto będzie chciał mu w tym przeszkodzić. Podróżnicy muszą przemierzyć saharyjską Dolinę Piasku, tajemnicze wsie Sitandry i stoczyć walkę z lokalnymi czcicielami krwiożerczych bóstw. Jednak najwięcej niebezpieczeństw czeka na nich na końcu eskapady.

Afryka Południowa. Anglik Allan Quatermain (Patrick Swayze), łowca przygód i przewodnik safari, postanawia wrócić do kraju, gdzie mieszka jego kilkunastoletni syn Harry (Anthony Blommestein). W tym samym czasie w buszu zostaje uprowadzony profesor Samuel Maitland (John Standing), dziekan Wydziału Archeologii w Oxfordzie. Naukowiec poświęcił życie poszukiwaniem skarbów starożytnych Izraelitów. Wódz miejscowego plemienia żąda od niego zwrotu mapy, na której zaznaczone są legendarne kopalnie diamentów. Przed porwaniem Maitland wysłał jednak mapę do Londynu, do swojej córki Elizabeth (Alison Doody). Kobieta zwraca się o pomoc do Allana. Gdy ten dowiaduje się, że jest ona córką słynnego profesora, obiecuje jej pomóc w odnalezieniu ojca. Wkrótce wyruszają w daleką podróż.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także