Konspiracje: Zabójstwo w Watykanie (8)

(Conspiracy: Murder at the Vatican?)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015
W skrócie:Kontrowersyjne hipotezy dotyczące dostojników Watykanu. Jedna z nich głosi, że przyszły papież u schyłku II wojny światowej pomógł w ucieczce niemieckich zbrodniarzy wojennych do Ameryki Południowej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii analizują intrygujące wydarzenia historyczne, sprawdzając związane z nimi historie spiskowe. Przekonamy się, czy oficjalna wersja wypadków okaże się wiarygodna wobec ustaleń drobiazgowego śledztwa. Autorzy programu badają między innymi okoliczności samobójstwa Adolfa Hitlera oraz wypadku, w którym zginęła księżna Diana. Szukają też dowodów na to, że radziecka łódź podwodna usiłowała odpalić pocisk atomowy w kierunku Hawajów.

W tym odcinku

W tym odcinku prezentowane są kontrowersyjne hipotezy dotyczące dostojników Watykanu. Jedna z nich głosi, że przyszły papież u schyłku II wojny światowej pomógł w ucieczce niemieckich zbrodniarzy wojennych do Ameryki Południowej. Poznamy też teorie spiskowe dotyczące śmierci Jana Pawła I, zakładające, że został on otruty. Autorzy programu przedstawiają również kulisy zamach na papieża Polaka w 1981 roku. Na koniec analizują okoliczności morderstwa bankiera Roberta Calviego, który miał ścisłe powiązania z watykańskim bankiem i był podejrzewany o pranie mafijnych pieniędzy. Jego ciało znaleziono pod londyńskim mostem w czerwcu 1982 roku.