Komisarz Rex 5: Mordercza zabawka (66)

Komisarz Rex 5: Mordercza zabawka (66)

(Kommissar Rex: Mörderisches Spielzeug)

serial kryminalny Niemcy/Austria 1999   od 12 lat
Występują:Gedeon Burkhard, Gerhard Zemann, Heinz Weixelbraun, Wolf Bachofner
Reżyseria:Bodo Fürneisen
W skrócie:Zostaje zamordowany autor powieści kryminalnych Jochen Horn. Dochodzenie ujawnia, że pisarz zastanawiał się nad zmianą wydawcy. Zdaniem Brandtnera zbrodnia mogła być formą zemsty na Hornie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Funkcjonariusz wiedeńskiej policji Alexander Brandtner (Gedeon Burkhard) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. W poszukiwaniach przestępców pomagają mu współpracownicy wśród których są doktor Graf (Gerhard Zemann), Böck (Heinz Weixelbraun) i Höllerer (Wolf Bachofner). W każdym ze śledztw uczestniczy ponadto owczarek Rex. Mądry i odważny czworonóg dzięki czujnemu węchowi i sprytowi trafia na trop nawet najbardziej nieuchwytnych złoczyńców. Jego pomoc okazuje się niezbędna, kiedy zawodzą tradycyjne metody śledcze.

W tym odcinku

Autor kryminałów Jochen Horn zostaje zamordowany w dziwnych okolicznościach. Przyczyną jego śmierci był zdalnie sterowany helikopter z przymocowanym ładunkiem wybuchowym. Dochodzenie ujawnia, że pisarz zastanawiał się nad zmianą wydawcy. Zdaniem Brandtnera zbrodnia mogła być formą zemsty na Hornie za próbę przejścia do konkurencji. Tymczasem atakuje ponownie. Jego celem jest redaktorka Renate Spaeth, współpracownica Jochena. Brandtner z pomocą Reksa w ostatniej chwili ratują ją od śmierci. Zamachowiec nie daje jednak za wygraną i planuje kolejną zbrodnię.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)