Komisarz Alex 5: Mordercza zabawka (58)

Komisarz Alex 5: Mordercza zabawka (58)

serial kryminalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Antoni Pawlicki, Andrzej Deskur, Magdalena Walach, Maja Hirsch
Reżyseria:Sławomir Fabicki
W skrócie:Ginie Horn, autor powieści kryminalnych. Pisarza zamordowano przy użyciu helikoptera zabawki. W taki sam sposób została zabita pierwsza ofiara z jego powieści. Policja wpada na trop sprawcy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Aleksa, rozwiązują zagadki kryminalne i walczą z przestępczością. Komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki) i jego współpracownicy, podkomisarze Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) i Ryszard Puchała (Ireneusz Czop), wraz z dzielnym czworonogiem stawiają czoła porywaczom, złodziejom, zamachowcom i mordercom. Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

Na skutek wybuchu w swoim mieszkaniu ginie autor powieści kryminalnych, Horn. Okazuje się, że stracił życie dokładnie tak, jak pierwsza ofiara jego książki, zabity przez helikopter zabawkę. Policjanci zatrzymują męża redaktorki Gandeckiej, która pracowała nad dziełami autora. Są przekonani, że zabił on z zazdrości. Trop okazuje się jednak fałszywy, bo w czasie jego pobytu na komendzie, ktoś próbuje zamordować jego żonę za pomocą samochodu zabawki wypełnionego dynamitem. Życie ratuje jej Alex. Orlicz zaczyna podejrzewać, że za zamachami stoi inny pisarz, konkurent Horna. Wkrótce okazuje się, że w sprawę zamieszany jest portier z wydawnictwa, Gut. Sytuacja komplikuje się, gdy porywa on prezesa wydawnictwa i zabiera go do nieczynnej fabryki.

Występują (pokaż wszystkich)