Komisarz Alex 23: Sukcesja (292)

serial kryminalny Polska 2025   od 12 lat
Występują:Marcin Rogacewicz, Piotr Bondyra, Grzegorz Daukszewicz, Pola Błasik
Reżyseria:Mariusz Palej
W skrócie:Potentat branży kosmetycznej zgłasza zaginięcie swojej młodej żony. Niebawem zespół Kozery znajduje zwłoki kobiety na terenie posiadłości rodziny. Podejrzenia padają na dorosłe dzieci milionera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 5 września
za 13 dni
21:10 TVP 1 (z napisami)

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej. Komisarz Paweł Kozera (Marcin Rogacewicz) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu m.in. młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), patolog Leon Berger (Janusz Chabior), nadinspektor Ireneusz Gancarz (Olaf Lubaszenko) oraz podkomisarz Zofia Dobosz (Pola Błasik). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

65-letni milioner i potentat branży kosmetycznej, Jan Woroniecki, zgłasza zaginięcie 35-letniej Malwiny, swojej prawej ręki w zarządzie firmy, a od niedawna także żony. Kobieta nie stawiła się na kluczowym spotkaniu biznesowym, które miało sfinalizować wielomilionowy kontrakt z azjatycką firmą. Początkowa hipoteza o porwaniu zostaje szybko wykluczona, gdy Kozera, Gutek, Zosia i Alex odkrywają ciało Malwiny na terenie posiadłości Woronieckich. Podejrzenia padają na dorosłe dzieci milionera z pierwszego małżeństwa: Weronikę, Karola i Artura. Ich relacje z macochą były napięte, a niechęć wzrosła po ślubie Woronieckiego z Malwiną, który zmienił zasady sukcesji na ich niekorzyść. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że sam Woroniecki mógł mieć motyw, a jego alibi wydaje się słabe. Tymczasem Zosi trudno skupić się na pracy, gdyż cały czas myśli o ojcu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także