x
Komisarz Alex 18: Złom (224)

Komisarz Alex 18: Złom (224)

serial kryminalny Polska 2022   od 12 lat
Występują:Wojciech Czerwiński, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Mariusz Zaniewski, Beata Fido
Reżyseria:Radosław Dunaszewski
W skrócie:W punkcie skupu złomu zostają znalezione zwłoki właściciela, Andrzeja Potockiego. Trop prowadzi do stałego klienta. Okazuje się, że to recydywista, który niedawno opuścił więzienie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

W punkcie skupu złomu zostają znalezione zwłoki właściciela, Andrzeja Potockiego. Policjanci podejrzewają motyw rabunkowy. Mężczyznę pobito, a śmierć nastąpiła wskutek uderzenia w głowę tępym narzędziem. Wcześniej ofiara zatruła się alkoholem metylowym. Złomiarze, którzy odkryli ciało, opowiadają funkcjonariuszom o kłótni między Potockim a jednym z bywalców jego zakładu, Jerzym Czerneckim. Mężczyzna chciał sprzedać towar pochodzący z kradzieży. Ekipa Wilczaka odnajduje go w schronisku dla bezdomnych. Okazuje się, że to recydywista, który niedawno opuścił więzienie. Policjanci odnajdują przy nim kastet. Czernecki zostaje zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznaje się do próby sprzedaży kradzionego metalu, ale twierdzi, że nie ma nic wspólnego z zabójstwem Potockiego. Uważa, że ktoś chce go wrobić. Funkcjonariusz wpadają na trop syna Potockiego, zawodnika lokalnego klubu. Chłopak niedawno wrócił ze Szwecji. Kilka dni przed śmiercią Andrzej zadzwonił do niego; pragnął odbudować ich zerwane relacje. Staje się jasne, że to nie syn jest poszukiwanym zabójcą. Zespół ponownie analizuje nagranie z przesłuchania Czerneckiego. Wilczak dociera do Wiktorowskiego, z którym ten odbywał niegdyś karę, a który na początku śledztwa informował o konflikcie Czerneckiego z Potockim. Policjanci sądzą, że to o nim wspominał Jerzy, gdy mówił, że ktoś chce go wrobić.

Występują (pokaż wszystkich)