x
Komisarz Alex 18: Niezawodny plan (227)

Komisarz Alex 18: Niezawodny plan (227)

serial kryminalny Polska 2022   od 12 lat
Występują:Wojciech Czerwiński, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Piotr Bondyra
Reżyseria:Radosław Dunaszewski
W skrócie:Umiera biznesmen. Rodzina wzywa policję, ponieważ dokonano też włamania. Ekipa Wilczaka (Wojciech Czerwiński) przesłuchuje świadków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

We własnym łóżku umiera bogaty biznesmen, Andrzej Boruta, który przechodził właśnie rekonwalescencję po udarze. Rodzina wzywa policję, ponieważ w noc jego śmierci dokonano włamania i kradzieży gotówki. Ekipa Wilczaka zabezpiecza ślady i przesłuchuje świadków. Niebawem mają przyjść wyniki autopsji. Tymczasem Bogna oznajmia podwładnym, że postanowiła wysłać Jagodę na roczny kurs do Akademii FBI w Quantico. Wszyscy policjanci są w szoku. Sama zainteresowana nie ma zbyt wiele czasu do namysły, gdyż wyjazd jest już pojutrze. Funkcjonariuszka z trudem żegna się z przyjaciółmi, zwłaszcza z Gutkiem. Leon oznajmia, że biznesmen został uduszony, prawdopodobnie poduszką. Za paznokciami ma ślady granatowego mikrowłókna bawełny. Śledczy rozpoczynają dochodzenie w sprawie zabójstwa. Sprawdzają przede wszystkim rodzinę ofiary: byłą żonę Elżbietę i dwoje dorosłych dzieci - Anię i Michała. W noc śmierci ojca tylko chłopak był w domu. Policjanci rozmawiają z gosposią, Agata Walicka, która zdradza, że dzieci nie miały najlepszego kontaktu z Borutą, a w dniu przed jego zgonem pokłóciły się z nim o pieniądze.

Występują (pokaż wszystkich)