x
Komisarz Alex 18: Efemeryda (219)

Komisarz Alex 18: Efemeryda (219)

serial kryminalny Polska 2022   od 12 lat
Występują:Wojciech Czerwiński, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Philippe Tłokiński, Beata Fido
Reżyseria:Monika Jordan-Młodzianowska
W skrócie:Podczas bankietu zostaje znalezione ciało supermodelki. W telefonie denatki Gutek znajduje SMS-y od jej byłego chłopaka. Siostra ofiary jest przekonana, że to on stoi za zabójstwem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

Podczas bankietu wydanego przez łódzkiego designera Karola Bosco zostaje znalezione ciało supermodelki Ingi Dębskiej. Ekipa Wilczaka rozpoczyna śledztwo. Gutek sprawdza telefon denatki. Znajduje SMS-y od byłego chłopaka ofiary, Jurka Dąbrowskiego, z których wynika, że próbował on umówić się z nią na kolację. Siostra Ingi, Magda, jest przekonana, że to mężczyzna stoi za zabójstwem. Modelka bała się dawnego ukochanego i unikała go. Tymczasem w komendzie rodzi się ostry konflikt, którego przedmiotem jest Alex. Bogna od jakiegoś czasu usiłuje pozbyć się psa z wydziału. Postanawia zawiesić udział owczarka w śledztwie i zabronić mu wstępu na posterunek do czasu rozpatrzenia jej wniosku o usunięcie czworonoga. Cały zespół jest wstrząśnięty decyzją nowej szefowej. Szuka sposobów na przekonanie Bogny do Alexa. Tego samego dnia w garażu domu zostaje znalezione ciało Bolka Rataja, asystenta fotografa modowego Olafa Iwińskiego. Denat był obecny przy ostatniej sesji Ingi. Policja sądzi, że te dwa zabójstwa muszą być ze sobą powiązane. Mimo zakazu Bogny Alex czynnie uczestniczy w dochodzeniu. Pani komendant nie daje za wygraną i stara się przekonać policjantów do swoich racji, roztaczając przed nimi wizje szkoleń, nagród i awansów. Nikt jednak nie daje się przekupić.

Występują (pokaż wszystkich)