x
Komisarz Alex 17: Tatuaż ze skorpionem (207)

Komisarz Alex 17: Tatuaż ze skorpionem (207)

serial kryminalny Polska 2022   od 12 lat
Występują:Wojciech Czerwiński, Piotr Bondyra, Dorota Krempa, Zbigniew Lesień
W skrócie:W zoo zostają znalezione zwłoki Gralaka - więźnia, który przebywał na przepustce. Wilczak dowiaduje się, że zabity otrzymał list z pogróżkami. Trop wiedzie do właściciela firmy farmaceutycznej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 4 października
za 12 dni
13:20 TVP HD (z napisami)

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpił poległego Górskiego, rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex.

W tym odcinku

Na terenie zoo zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Po pobraniu odcisków palców okazuje się, że to Janusz Gralak - więzień wypuszczony kilka dni wcześniej na przepustkę. Wilczak udaje się wraz z Alexem do zakładu karnego, gdzie rozmawia z kolegą z celi Gralaka. Dowiaduje się, że zabity odsiadywał wyrok za spowodowanie śmierci w czasie napadu rabunkowego. Otrzymał anonimowy list z pogróżkami. Następnie policjant odwiedza właściciela firmy farmaceutycznej, którego córka zginęła podczas napadu. Marek Janiszewski oznajmia, że zawsze pragnął zemsty na mordercy swojego dziecka, jednak nie przyznaje się, że zrobił coś Gralakowi. Funkcjonariusze dzięki pomocy Alexa odkrywają, że Janiszewski próbował spotkać się z denatem. Na dodatek sekcja zwłok wykazuje, że Januszowi wstrzyknięto dokładnie taką samą truciznę, jaką Marek sprowadza do swojej firmy. Zostaje on zatrzymany. W toku śledztwa Marta dowiaduje się, że w zoo jako opiekun terrarium pracuje Andrzej Stasiak, który wcześniej odbywał karę razem z Gralakiem, a trucizna, od której ten zginął, jest w naturze wytwarzana przez skorpiony.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także