Komisarz Alex 11: Klątwa Caravaggia (142)

Komisarz Alex 11: Klątwa Caravaggia (142)

serial kryminalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Krystian Wieczorek, Ireneusz Czop, Magdalena Nieć, Janusz Chabior
Reżyseria:Mariusz Palej
W skrócie:Górski dowiaduje się, że w Łodzi odnaleziono zaginione dzieło Caravaggia. Wkrótce otrzymuje wezwanie do biblioteki, gdzie umarł profesor specjalizujący się w malarstwie tego właśnie mistrza renesansu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa. W kolejnym sezonie do ekipy Górskiego (Krystian Wieczorek) dołącza młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra). Lucyna (Magdalena Walach) i Nina (Karolina Nolbrzak) nadal rywalizują o względy przełożonego. Z kolei patolog Leon (Janusz Chabior) musi stawić czoło problemom osobistym.

W tym odcinku

Górski dowiaduje się z artykułu zamieszczonego w gazecie, że w Łodzi podczas remontu starej willi odnaleziono zaginione przed ponad stu laty dzieło Caravaggia "Święta Maria Magdalena". Wkrótce policjant otrzymuje wezwanie do biblioteki uniwersyteckiej, gdzie w tajemniczych okolicznościach umarł profesor Rottermund, krytyk sztuki specjalizujący się w malarstwie tego właśnie mistrza późnego renesansu. Paweł Szejnert, który odnalazł płótno w ścianie swej willi, Rottermundowi zlecił ustalenie, czy "Święta Maria Magdalena" jest oryginalnym dziełem. Wkrótce funkcjonariusze dowiadują się, że przodek Szejnerta zamurował płótno w ścianie domu, by ustrzec przyszłe pokolenia przed klątwą Caravaggia, która w przeszłości rzekomo uśmierciła wiele osób.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)