Kokainowy Rick

Kokainowy Rick

6.2/10 6.4/10

(White Boy Rick)

DRAMAT KRYMINALNY USA 2018   od 16 lat
Występują:Matthew McConaughey, Bel Powley, Jennifer Jason Leigh, Brian Tyree Henry
Reżyseria:Yann Demange
W skrócie:Lata 80. 14-letni Rick (Richie Merritt) wywodzi się z biednej rodziny. Jego ojciec (Matthew McConaughey) usiłuje zarobić na życie, parając się różnego rodzaju przekrętami. Chłopak idzie w jego ślady.
Chcąc uratować ojca przed więzieniem, Rick zostaje informatorem FBI penetrującym półświatek Detroit. Kiedy przestaje być potrzebny agentom, sam wchodzi w narkotykowy biznes.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 11 grudnia
za 4 dni
18:15 HBO
czwartek, 12 grudnia
za 5 dni
11:00 HBO
piątek, 20 grudnia
za 13 dni
1:15 HBO 3

Opis

Lata 80. ubiegłego wieku. Czternastoletni Rick (Richie Merritt) wywodzi się z biednej rodziny mieszkającej na przedmieściach Detroit. Jego siostra nawiązuje przelotne romanse z nieodpowiednimi mężczyznami, a ojciec, Richard (Matthew McConaughey), usiłuje zarobić na życie, parając się różnego rodzaju przekrętami, które z czasem coraz bardziej zaczynają fascynować nastolatka. Chłopak postanawia podreperować rodzinny budżet i wikła się w nielegalne interesy. Richard, świadom drogi życiowej wybranej przez dorastającego syna, daje mu na to ciche przyzwolenie. Dobra passa wkrótce się jednak kończy, działania chłopaka wzbudzają podejrzenia stróżów prawa. Opowieść o trudach dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie zrealizowana przez pięciokrotnie nominowanego do BAFTY Yanna Demange'a. Reżyser filmu został także wyróżniony nominacją do Nagrody Festiwalowej na MFF w Toronto.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)