Kobiety i mafia (2)

Kobiety i mafia (2)

(Women and Mafia)

serial dokumentalny Polska 2016   od 16 lat
W skrócie:Monika Zielińska, była żona Słowika, mówi, że straciła wszystko poza honorem i szacunkiem do samej siebie. Pobyt w więzieniu odmienił jej życie. Słowik zabrał jej apartament, konto w banku i syna.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dokument kryminalny pokazujący mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej mafii. Poznamy historie opowiadane z perspektywy kobiet, których życie uległo dramatycznej zmianie za przyczyną kontaktów ze środowiskiem przestępczym. Bezpośrednie relacje samych zainteresowanych zapewnią rzadko spotykany wgląd w działalność najbardziej bezwzględnych gangsterów w Polsce.

W tym odcinku

Monika Zielińska, była żona Słowika, mówi, że straciła wszystko poza honorem i szacunkiem do samej siebie. Pobyt w więzieniu odmienił jej życie. Słowik zabrał jej apartament, konto w banku i syna. Pozostawił jedynie rzeczy osobiste. Kiedyś szastała pieniędzmi, kochała się z mężem na milionie dolarów porozrzucanych na łóżku. Teraz była królowa mafii żyje w małym, wynajmowanym mieszkaniu i jeździ starym samochodem. Ponad dwa lata spędziła w areszcie - postawiono jej zarzut kierowania organizacją przestępczą w czasie, kiedy Słowik przebywał w więzieniu. Życie bez luksusów to kara, jaka spotkała ją ze strony męża za to, że na oczach całego półświatka porzuciła go dla innego. Tym mężczyzną był Vadim, uchodzący za szefa ukraińskiej mafii w Polsce.