Kobieta na krańcu świata: Ludzie ryby (1/9)

Kobieta na krańcu świata

sezon 9 odc. 1/9: Ludzie ryby

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Martyna odwiedza Malezję. Tam spotyka się z członkami społeczności Badjao. Według legend ich przodkowie posiadali skrzela. Ludzie ci potrafią na jednym wydechu wytrzymać pod wodą nawet kilka minut.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska po raz dziewiąty wyrusza w świat, by poszukać kobiet, które opowiedzą jej fascynujące historie. Tym razem odwiedza Amerykę Południową, Azję i Europę. Zawita do Malezji, Mongolii, Pakistanu, Japonii, Boliwii oraz Belgii.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska odwiedza Malezję. Tam spotyka się z członkami społeczności Badjao, o której reszta świata jeszcze nie słyszała. Według legend ich przodkowie posiadali skrzela. Obecnie ludzie ci potrafią na jednym wydechu wytrzymać pod wodą nawet kilka minut, a także nurkować na głębokość 20-30 metrów bez żadnego specjalistycznego sprzętu. Badjao mieszkają na łodziach lub w domach budowanych na palach. Spędzają tam całe życie, dlatego gdy wyjdą na brzeg, zapadają na chorobą lądową. Ich dzieci uczą się pływać jeszcze zanim zaczną chodzić. Podróżniczka odwiedza miejscową znachorkę Dżirajnihę, cieszącą się ogromnym zaufaniem i szacunkiem. Dzięki niej Martyna Wojciechowska może poznać niezwykły świat Badjao.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także