Kobieta na krańcu świata (6/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 4 odc. 6/8

serial dokumentalny Polska 2012
W skrócie:Zgodnie z wierzeniami Nepalczyków bogini Taleju wciela się w postać dziewczynki. Kumari, została wybrana na podstawie horoskopu i 32 kryteriów fizycznych. Każdego dnia zasiada na tronie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl przedstawiających obyczaje i sytuację życiową mieszkanek odległych zakątków globu. Dziennikarka Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza na ryzykowne wyprawy, by poznać zajęcia, pasje i marzenia kobiet żyjących w różnych kulturach. W czwartej edycji programu udaje się do Ameryki Łacińskiej, Azji i na Bliski Wschód. Razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Pozwala jej to zrozumieć kontrasty oraz poznać odmienne podejścia do kobiecości w różnych częściach naszego globu.

W tym odcinku

Zgodnie z wierzeniami Nepalczyków bogini Taleju wciela się w postać kilkuletniej dziewczynki. Bohaterka odcinka, Kumari, została wybrana spośród innych na podstawie horoskopu i 32 kryteriów fizycznych takich jak kolor oczu i brak skaz na ciele. Każdego dnia zasiada na tronie i przyjmuje wiernych w milczeniu. Traci boskość wraz z pierwszym krwawieniem. W całym Nepalu mieszka dziesięć Żywych Bogiń. Martyna Wojciechowska spotkała się między innymi z Rashmilą, Kumari z Katmandu i Bhaktapur.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także