Kobieta na krańcu świata (4/10)

Kobieta na krańcu świata

sezon 7 odc. 4/10

serial dokumentalny Polska 2015   od 16 lat
W skrócie:Papua jest największą wyspą na Oceanie Spokojnym. Zamieszkuje ją ponad 300 różnych grup etnicznych, do których należy też plemię Dani. Martyna poznaje Namereke, która jest drugą żoną wodza.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym odcinku programu Martyna Wojciechowska potwierdza, że wszystkie kobiety mają swoją niezwykłą historię. Podróżniczka odnajduje te, które zaskakują najbardziej, odwiedzając najodleglejsze zakątki świata, m.in. w Bhutan, Nigerię, Papuę, Rosję czy Kolumbię. Widzowie poznają 47-letnią Percy z Filipin, głęboko wierzącą katoliczkę, która w okresie wielkanocnym poddaje się krzyżowaniu. Filipińczycy uznają to za formę pokuty za grzechy. Na tym samym kontynencie żyje cierpiąca na achondroplazję Jyoti. Choroba powoduje zaburzenie rozwoju koście i karłowatość. W Bhutanie mieszka natomiast Ashi Sonam Choden Dorji, pochodząca z rodziny królewskiej. Ekipa sprawdzi, czy faktycznie żyje jak księżniczka. Bohaterką programu będzie też kobieta z Sulawesi, która zmarła 1. lipca 2014 roku. Jej historię opowie siostra, Yohana.

W tym odcinku

Papua jest największą wyspą na Oceanie Spokojnym. Zamieszkuje ją ponad 300 różnych grup etnicznych, do których należy też plemię Dani. Jeszcze 100 lat temu na świecie nie wiedziano o ich istnieniu. Sprzymierzeńców nie zjednywała im opinia kanibali i okrutnych wojowników. Zanim Martyna dotarła na Papuę, minęły dwie doby. Do wioski Dani dostała się jedyną możliwą drogą - pieszo. Tam poznała Namereke, która jest drugą żoną wodza. W tym odcinku widzowie przekonają się, jacy są ludzie, gotowi wymienić kobietę na świnię i muszelki, i którzy przyodziewają się w wyhodowane we własnym ogródku tykwy. Martyna odpowie też na pytania, czy to możliwe, żeby mężczyzna, który mieszka z kobietą, tracił swoją moc, a także dlaczego większość tutejszych kobiet ma ucięte palce.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także