Kobieta na krańcu świata (1/7)

Kobieta na krańcu świata

sezon 12 odc. 1/7

serial dokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:W sierpniu w Bejrucie doszło do potężnej eksplozji. Martyna Wojciechowska spotyka się z wolontariuszką Zeną, która dołączyła do straży pożarnej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria programu, w którym Martyna Wojciechowska przybliża niesamowite historie kobiet z każdego zakątka Ziemi. Ze względu na pandemię zdjęcia wstrzymano na cztery miesiące, co znacznie utrudniło realizację tej najnowszej odsłony, ale też uczyniło ją wyjątkową. Podróżniczka odwiedza m.in. Bangladesz, Ghanę, Czechy i Austrię. Opowiada o codzienności, pragnieniach oraz lękach swoich bohaterek.

W tym odcinku

4 sierpnia 2020 roku w stolicy Libanu, Bejrucie, doszło do potężnej eksplozji. Zginęło niemal 200 osób, tysiące zostało rannych, a domy straciło 300 000 mieszkańców miasta. Tragedię spowodował wybuch 2750 ton saletry domowej, wcześniej skonfiskowanej i składowanej w porcie. Niewielki kraj z Bliskiego Wschodu - od lat walczący z kryzysem gospodarczym, korupcją, ubóstwem oraz bezrobociem, mierzący się z problemem syryjskich uchodźców - nie potrafił uporać się z ogromem zniszczeń pozostałych po wybuchu. Wsparcie okazał mu cały świat, jednak zanim miasto zostało odbudowane, minęły długie miesiące. Jedną z osób, które wspierały poszkodowanych, była wolontariuszka Zena Chahine. To pierwsza kobieta w szeregach libańskiej ochotniczej straży pożarnej. Idąc za jej przykładem, do służby wstąpiły dziesiątki innych odważnych pań. Do dziś, ignorując niebezpieczeństwo, robi wszystko, żeby odbudować kochane miasto.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także