Klucz do Rebeki (2-ost.)

(Key to Rebecca)

FILM SENSACYJNY Tunezja/USA 1985   od 12 lat
Występują:David Soul, Cliff Robertson, Season Hubley, Lina Raymond
Reżyseria:David Hemmings
W skrócie:Alex Wolff przekazuje informacje dla generała Rommla. Na jego tropie jest major Vandam z brytyjskiego wywiadu.
David Hemmings czyta Kena Folleta: hitlerowski szpieg próbuje przechwycić brytyjskie szyfry w Afryce Północnej. Rutyna z Cliffem Robertsonem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1942. Pracujący dla niemieckiego wywiadu Alex Wolff (David Soul), posługujący się kryptonimem Rebeka, dociera do Kairu. Jego misją jest zdobycie informacji na temat planów brytyjskich wojsk stacjonujących w Afryce Północnej. Mężczyźnie na miejscu ma pomóc piękna tancerka Sonja (Lina Raymond). Na trop Wolffa wpada jednak służący w brytyjskim wywiadzie major William Vandam (Cliff Robertson). W odkryciu tożsamości agenta pomaga mu Elene Fontana (Season Hubley). Adaptacja powieści mistrza powieści szpiegowskiej Kena Folletta pod tym samym tytułem. Klucz do Rebeki wyreżyserował David Hemmings - znakomity angielski aktor (Powiększenie, Barbarella), który również tu pojawia się w drugoplanowej roli.

Nieuchwytny Alex Wolff (David Soul) przekazuje zaszyfrowane informacje do sztabu dowodzenia generała Rommla. Na tropie mężczyzny jest major Vandam (Cliff Robertson) z brytyjskiego wywiadu. Tymczasem Wolff znalazł schronienie u swej przyjaciółki, atrakcyjnej tancerki Soni (Lina Raymond). Zamierza posłużyć się nią, aby dotrzeć do poufnych akt brytyjskich. W tym celu przedstawia ją majorowi Smithowi (David Hemmings) z Kwatery Głównej. Tymczasem major Vandam przygotowuje pułapkę na niemieckiego szpiega. Pomaga mu w tym Elene Fontana (Season Hubley). Kobieta umawia się z Aleksem na spotkanie. Nad przebiegiem akcji czuwają ludzie majora. Jednak Wolffowi jeszcze raz udaje się ujść z życiem. Uciekając bierze jako zakładniczkę Elene i syna Vandama, Billy'ego (Charlie Condou).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)