Kler

Kler

7.0/10 7.4/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 2018   od 16 lat
Występują:Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Joanna Kulig
Reżyseria:Wojciech Smarzowski
W skrócie:Film twórcy "Róży" przyciągnął rekordową liczbę widzów do kin. Przez pryzmat losów trzech księży ukazano problemy Kościoła katolickiego.
Kontrowersyjne spojrzenie Wojciecha Smarzowskiego na polski kościół. Trzech księży i ich biskup jako egzemplifikacja kościelnych karier. Wielki przebój na 5 milionów widzów w kinach.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pewne tragiczne wydarzenie łączy losy trzech księży. Od tamtej pory duchowni, którzy cudem ocaleli z tej katastrofy, spotykają się w każdą jej rocznicę. Na co dzień prowadzą całkowicie odmienne życia. Leszek Lisowski (Jacek Braciak) pracuje w kurii w wielkim mieście. Jego marzeniem jest kariera w Watykanie. Na drodze do sukcesu staje jednak arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos). Wiejski proboszcz, Tadeusz Trybus (Robert Więckiewicz), coraz częściej ulega swoim słabościom. Andrzej Kukuła (Arkadiusz Jakubik) również boryka się z poważnym problemem. Niespodziewanie traci bowiem zaufanie parafian. Wkrótce historie trzech księży łączą się po raz kolejny. Nadchodzące wydarzenia odcisną piętno na każdym z nich. Najnowszy obraz Wojciecha Smarzowskiego zdobył Orła za muzykę. Dwie kolejne statuetki otrzymali Jacek Braciak i Janusz Gajos za swoje role. Produkcja była też nominowana w trzech innych kategoriach - najlepszy film, reżyseria i scenariusz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)