Klątwa Wyspy Dębów 6: Okrężna droga (16)

Klątwa Wyspy Dębów 6: Okrężna droga (16)

(The Curse of Oak Island: Detour)

reality show USA 2018
W skrócie:Przy H8 znajduje się zdradliwe osuwisko. Ekipa poszukiwawcza ustala nowy plan działania. Alex i Jack eksplorują podwodne tereny. Badania mogą ich doprowadzić do drugiej sieci tuneli odpływowych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

U wybrzeży Nowej Szkocji w Kanadzie leży owiana tajemnicą Wyspa Dębów. Pod koniec XVIII wieku rzekomo odkryto tu zagadkową studnię. Uznano, że pod ziemią znajdują się kosztowności zrabowane przez piratów lub wikingów. Inne teorie mówią o skarbie templariuszy czy cennym ładunku przewożonym przez żeglarzy. Eksploracją terenu zajęło się wiele profesjonalnych firm. Prace uniemożliwiała jednak woda zalewająca szyb. Poszukiwaniami zainteresował się nawet sam Franklin D. Roosevelt. Do tej pory nie udało się wyjaśnić zagadki ani ustalić autentyczności tej historii. Wielu specjalistów uważa nawet, że mamy do czynienia ze sprytną mistyfikacją. Nowi właściciele tych terenów, bracia Rick i Marty, wznawiają poszukiwania sprzed 200 lat.

Przy H8 znajduje się zdradliwe osuwisko. W tej sytuacji ekipa poszukiwawcza musi ustalić nowy plan działania. Z kolei Alex i Jack eksplorują podwodne tereny. Badania mogą ich doprowadzić do drugiej sieci tuneli odpływowych.