Klątwa Tutenchamona (2-ost.)

Klątwa Tutenchamona (2-ost.)

(The Curse of King Tut's Tomb)

FILM PRZYGODOWY USA 2006   od 12 lat
Występują:Casper Van Dien, Jonathan Hyde, Leonor Varela, Steven Waddington
Reżyseria:Russell Mulcahy
W skrócie:Danny Freemont i Azelia Barakat odnajdują czwartą część szmaragdowej tablicy w grobowcu Tutenchamona. Danny odczytuje napis, że połączenie wszystkich części ściągnie na Egipt nieszczęście.
Casper Van Dien jako archeolog na tropie tajemnicy słynnego władcy Egiptu. Plus parada gwiazd i zaskakująco wysoki standard realizacyjny.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 4 grudnia
za 7 dni
14:05 Kino TV

Opis

Młody archeolog, Danny Freemont (Casper Van Dien), dowodzi ekspedycją naukową. Wierzy on, że w grobowcu Tutenchamona znajdują się tajemnicze tablice, które mają potężną moc i dają możliwość rządzenia światem. Tablic poszukuje również inny archeolog, Morgan Sinclair (Jonathan Hyde). Chce on wykorzystać je do swoich niecnych celów. Ekspedycja Freemonta z pomocą pani egiptolog, dr Barakaty (Leonor Varela), próbuje powstrzymać złego Sinclara.

Danny Freemont i Azelia Barakat odnajdują wreszcie czwartą część szmaragdowej tablicy podczas dokładnych badań grobowca Tutenchamona. Naukowiec odczytuje również napis, który głosi, że połączenie wszystkich części tablic ściągnie na Egipt wielkie nieszczęście. Mimo, że obydwoje próbują ukryć fakt odnalezienia owej części, Sinclair dowiaduje się prawdy od swojego szpiega i wykrada brakujący element. Dzięki temu Rada Piekielna może przywołać Setha. Bóg zła wciela się w Sinclaira, obdarzając go nadludzką mocą. Archeolog postanawia się zemścić i unicestwia cała Radę. Egipt pogrąża się w chaosie. Jedynym ratunkiem na powstrzymanie zła jest wskrzeszenie Tutenchamona.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także