Klan Sycylijczyków

Klan Sycylijczyków

7.4/10

(Le Clan de Siciliens)

DRAMAT KRYMINALNY Francja 1969   od 16 lat
Występują:Alain Delon, Jean Gabin, Lino Ventura, Irina Demick
Reżyseria:Henri Verneuil
W skrócie:Rodzina Manalese przygotowuje się do kradzieży biżuterii. Korsykanin Roger chce zgarnąć część łupu. Hit kasowy końca lat 60. Na motywach powieści Auguste'a Le Bretona.
Klasyka filmu policyjnego: wykradziony z więzienia przez włoską mafię włamywacz Delon wdaje się w romans z żoną swego szefa Jeana Gabina, za co musi słono zapłacić. Nie starzeje się.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Klan Manalese to jedna z najbardziej wpływowych rodzin gangsterskich na Sycylii. Jej głową jest charyzmatyczny Vittorio (Jean Gabin). Gangsterzy przygotowują się do serii kradzieży kosztownej biżuterii z salonów jubilerskich. Cenne informacje na ich temat posiada młody Korsykanin Roger Sartet (Alain Delon), który odsiaduje wyrok w więzieniu. Manalese'owie ułatwiają mu ucieczkę, w zamian za co zbieg pomaga im w przygotowaniu skoku. Sycylijczycy nie wiedzą jednak, że Sartet sam chce zgarnąć najcenniejszą część łupu. W dodatku Sarteta dyskretnie obserwuje paryski policjant - inspektor Le Goff (Lino Ventura). Z kolei przestępca zakochuje się w synowej szefa klanu, pięknej Jeanne (Irina Demick). Klasyka czarnego kryminału i hit kasowy końca lat 60. Ekranizacja powieści Auguste'a Le Bretona.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)