Kłamstwo

5.8/10

(Cry Wolf)

HORROR USA 2005   od 16 lat
Występują:Julian Morris, Lindy Booth, Jared Padalecki, Jon Bon Jovi
Reżyseria:Jeff Wadlow
W skrócie:Niewinny żart kolegów zamienia się w makabryczną rozgrywkę. Giną kolejne osoby, a morderca wydaje się nieuchwytny.
Grupa nastolatków dla zabawy wysyła maila, zapowiadającego wizytę seryjnego mordercy w miasteczku, co przynosi nieoczekiwane konsekwencje. Rutyna ku przestrodze.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niedaleko prestiżowej prywatnej uczelni zamordowana zostaje młoda kobieta. Tuż po tragedii naukę w szkole rozpoczyna pochodzący z Wielkiej Brytanii Owen Matthews (Julian Morris). Poznaje tam rudowłosą Dodger (Lindy Booth). Dziewczyna namawia go, by dołączył do grupy uczniów, którzy spotykają się w nocy i grają w tzw. "kłamstwo". W zabawie tej jeden z uczestników zostaje Wilkiem, czyli kłamcą. Reszta graczy musi odgadnąć, kto nim jest. Po niedawnym zabójstwie młodzi ludzie postanawiają nastraszyć kolegów i rozszerzyć zasięg swojej gry. Rozsyłają e-maile, w których ostrzegają przed grasującym w okolicy seryjnym mordercą Wilkiem. Przyjaciele są rozbawieni wywołaną przez siebie paniką w szkole. Sytuacja zmienia się, gdy jeden z graczy ginie w niejasnych okolicznościach, a Owen staje się celem ataku nieznanego sprawcy. Wydaje się, że stworzony w wyobraźni uczestników zabawy morderca istnieje naprawdę... Kinowy debiut Jeffa Wadlowa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)