Kim był Jezus?: Misja

(Who Was Jesus?: The Mission)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2009
W skrócie:Eksperci próbują odtworzyć realia, w jakich żył Jezus. Były to czasy okrutnej nędzy, zniewolenia i powszechnego pragnienia zbawienia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 27 grudnia
za 10 dni
22:00 Discovery Historia

Opis

Na podstawie najnowszych badań historycznych i archeologicznych naukowcy próbują odtworzyć ziemskie życie Jezusa. Urodził się on i wychowywał w czasach nędzy i terroru, co musiało zainspirować jego późniejsze poglądy i idee. Historycy, archeolodzy i teolodzy przedstawią liczne źródła ukazujące Jezusa jako młodego chłopca, a potem charyzmatycznego przywódcę. Dowiemy się, jak nim się stał i dlaczego został ukrzyżowany.

W tym odcinku

Jezus jako młody człowiek chciał zmienić świat, w którym dorastał. Pełna przemocy i nędzy rzeczywistość była dla niego nie do zniesienia. W 30 r. naszej ery Galilea, miejsce jego narodzin, znajdowała się pod okupacją imperium rzymskiego. Wielu charyzmatycznych przywódców żydowskich mówiło o potrzebie oporu lub buntu. Trójka badaczy Biblii podąża śladami największego z nich, aby odkryć, jak naprawdę wyglądał świat, w którym żył. Badają kluczowe wydarzenia: od spotkania z Janem Chrzcicielem, poprzez pełną poświęceń posługę na brzegach Jeziora Galilejskiego aż do brzemiennego w skutki triumfalnego wjazdu do Jerozolimy.

Zobacz także