Kibole

Kibole

7.3/10 6.8/10

(The Football Factory)

DRAMAT KRYMINALNY Wielka Brytania 2004   dla dorosłych
Występują:Danny Dyer, Dudley Sutton, Frank Harper, Tamer Hassan
Reżyseria:Nick Love
W skrócie:Tommy Johnson należy do grupy pseudokibiców Chelsea. Jego weekendy wypełnione są przypadkowym seksem i bijatykami z innymi pseudokibicami.
Kibic Chelsea czuje, że żyje tylko wtedy, gdy jego zespół gra, a on bije się z kibicami innych druzyn. Paradokumentalne studium o angielskich kibicach i kibolach do refleksji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dwudziestokilkuletni Tommy Johnson (Danny Dyer) należy do grupy pseudokibiców angielskiego zespołu Chelsea. Prawdziwe życie zaczyna się dla niego, gdy przychodzi weekend, wypełniony przypadkowym seksem, używkami i brutalnymi bijatykami z rywalizującą grupą pseudokibiców innej drużyny piłkarskiej - Millwall. Zbliża się kolejny ważny mecz. Tuż przed spotkaniem dziadek Tommy'ego, Bill Farell (Dudley Sutton), proponuje wnukowi wspólny wyjazd do Australii. Jednak chłopak odmawia i wraz z kolegami przygotowuje się do ulicznej bójki. Emocje rosną, policja mobilizuje dodatkowe siły. Sprawy zachodzą jednak za daleko. Tommy zostaje pobity do nieprzytomności i ląduje w szpitalu, jego kumpel Billy Bright (Frank Harper) trafia na siedem lat za kratki, a 24-letni Zeberdee (Roland Manookian) ginie. Po latach, już jako niespełna trzydziestoletni mężczyzna, Tommy wraca wspomnieniami do tamtych wydarzeń i zastanawia się, czy rzeczywiście było warto.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)