Katastrofy w przestworzach: Zaginiony samolot (7)
(Air Crash Investigation: Lost in Space)
| W skrócie: | Specjaliści omawiają katastrofę samolotu indonezyjskich linii lotniczych, która wydarzyła się 1 stycznia 2007 r. Boeing 737-400 z 96 pasażerami i 6 członkami załogi stracił łączność z kontrolą lotów. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| piątek, 13 marca za 12 dni |
15:00 | Stopklatka |
Opis
Rekonstrukcje największych wypadków lotniczych. Każdy z odcinków omawia historię jednego lotu. Twórcy serialu odtwarzają okoliczności, w jakich doszło do tragedii: atmosferę panującą na pokładzie samolotu, decyzje i działania pilotów. Korzystają przy tym z zapisów z czarnych skrzynek. Pokazują też pracę ludzi badających przyczyny owych katastrof i dokonują komputerowej symulacji lotu. Całości dopełniają wywiady z pilotami, ekspertami lotnictwa i świadkami tragicznych wydarzeń. Katastrofy lotnicze wynikają często z ludzkiej opieszałości i braku wyobraźni, pocieszające jest jednak to, że pracownicy przemysłu lotniczego wyciągają wnioski z tragedii i ucząc się na błędach tworzą systemy coraz doskonalsze i coraz mniej zawodne.
W tym odcinku
Specjaliści omawiają krok po kroku przebieg katastrofy samolotu indonezyjskich linii lotniczych, która wydarzyła się 1 stycznia 2007 r. Samolot boeing 737-400 z 96 pasażerami i 6 członkami załogi stracił łączność z kontrolą lotów, gdy przelatywał nad miejscowościami Surabaja i Manado w Indonezji. Następnie zniknął z radaru i uderzył w taflę wody, obecnie spoczywa na dnie morza w okolicy wybrzeża prowincji Celebes Zachodni.
Zobacz także
- Katastrofy w przestworzach: Katastrofa w Monachium (5) - serial dokumentalny - poniedziałek, 2 marca 6:50
- Katastrofy w przestworzach: Tragiczny start (3) - serial dokumentalny - poniedziałek, 2 marca 13:00
- Katastrofy w przestworzach: Zabójczy szczegół (4) - serial dokumentalny - poniedziałek, 2 marca 13:55
- Katastrofy w przestworzach: Spadek ciśnienia (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 2 marca 14:55
- Katastrofy w przestworzach: Punkt zwrotny (6) - serial dokumentalny - wtorek, 3 marca 6:50
- Katastrofy w przestworzach: Uziemiony: Boeing Max 8 (4) - serial dokumentalny - wtorek, 3 marca 13:00
- Katastrofy w przestworzach: Zabójczy oblot (5) - serial dokumentalny - wtorek, 3 marca 13:55
- Katastrofy w przestworzach: Pechowa część (2) - serial dokumentalny - wtorek, 3 marca 14:55
- Katastrofy w przestworzach: Złe podejście (7) - serial dokumentalny - środa, 4 marca 6:50
- Katastrofy w przestworzach: Horror w kabinie (5) - serial dokumentalny - środa, 4 marca 13:00
