×

Katastrofy w przestworzach: Tragiczne wodowanie (25)

(Air Crash Investigation: African Hijack)

serial dokumentalny USA 2005-2006   od 12 lat
W skrócie:Porywacze żądają, by uprowadzony przez nich samolot etiopskich linii lotniczych poleciał do Australii. Pilot przekonywał ich, że ma za mało paliwa. Dochodzi do tragedii...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcje największych wypadków lotniczych. Każdy z odcinków omawia historię jednego lotu. Twórcy serialu odtwarzają okoliczności, w jakich doszło do tragedii: atmosferę panującą na pokładzie samolotu, decyzje i działania pilotów. Korzystają przy tym z zapisów z czarnych skrzynek. Pokazują też pracę ludzi badających przyczyny owych katastrof i dokonują komputerowej symulacji lotu. Całości dopełniają wywiady z pilotami, ekspertami lotnictwa i świadkami tragicznych wydarzeń. Katastrofy lotnicze wynikają często z ludzkiej opieszałości i braku wyobraźni, pocieszające jest jednak to, że pracownicy przemysłu lotniczego wyciągają wnioski z tragedii i ucząc się na błędach tworzą systemy coraz doskonalsze i coraz mniej zawodne.

W tym odcinku

Porywacze zażądali, by uprowadzony przez nich samolot etiopskich linii lotniczych poleciał do Australii. Pilot próbował przekonać ich, że ma za mało paliwa. Jednak jego plan się nie powiódł. Porwanie zakończyło się tragedią.